Isparta Müftülüğü Kur’an kursu öğreticileri depremin yıl dönümünde depremzede kardeşlerimizin yaralarına bir nebze ilaç olmak, çocuklara alınan hediyeleri dağıtmak, acılarına ortak olmak ve maddi-manevi destek vermek üzere depremin yıl dönümünde Gaziantep Nurdağına görevlendirildiler.

Miraç Kandilinde depremzede kardeşlerimiz için çadır kentte program yapacak olan Kur'an kursu öğreticileri manevî danışman ve rehberlik görevi de yaparak depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyorlar.

Isparta'da Otomobil Yarım Metrelik Çukura Saplandı Isparta'da Otomobil Yarım Metrelik Çukura Saplandı

Konuya dair konuşan Isparta Müftü Vekili Seyit Böğet; “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen büyük bir deprem yaşadık. Diyanet İşleri Başkanlığı, Isparta Müftülüğü, Isparta TDV Şubesi ve vatandaşlarımız iş birliğiyle bir yıl boyunca depremzede kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz inşallah. Bu yıl da Isparta Müftülüğü olarak Kur’an kursu öğreticilerimizden oluşan bir ekibi depremin yıl dönümünde deprem bölgesine gönderiyoruz. Bizlere destek veren hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hizmetlerini Rabbim kabul etsin. Yüce Allah memleketimizi, Müslümanları ve bütün insanlık âlemini bu tür afet ve belalardan muhafaza eylesin” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi