Isparta'da bugün (02 Mart 2024) vefat edenler Isparta'da bugün (02 Mart 2024) vefat edenler

Kütahya Valisi Musa Işın, 10 pavyonun artan asayiş ve narkotik olayları nedeniyle süresiz kapatılması talimatını verdi. Vali Işın, şehirde 10 pavyonun belirsiz süreyle kapatılmasıyla ilgili olarak, "Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı" dedi.

Kapatmayla ilgili konuşan Vali Işın, "Allah bin defa razı olsun sizden, bugüne kadar nerede idiniz diyeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama bir de kayıtlara geçmeyen, paylaşamayacağımız şeyler var. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Şimdi böyle bir bataklık orada dururken biz kendi kendimizi kandırıyoruz, diyoruz ki uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlar, bataklık açılmış burada. İşin esas merkezine neden inmiyoruz? Önce burayı kapat, ondan sonra uyuşturucu ile mücadele et. Ben burada valilik yaptığım süre içerisinde onlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için utanç vesikasıdır" dedi.

ISPARTA’DA OLAYLAR ARTIYOR

Isparta’da da son günlerde eğlence mekanlarında olaylar artış gösterdi. Isparta halkı yetkililerden çözüm bulunmasını talep ediyor.

Haber: Nadir Öngören