Turan’ın mesajı şöyle: “Milli birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirerek manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yaşandığı huzur iklimiyle bizleri saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran müstesna günlerden Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmiş bulunmaktayız.

Millet olarak bizi diğer toplumlardan farklı kılan en önemli özelliğimiz sevinçte ve tasada el ele vererek dayanışma içinde olmamızdır. Bu nedenle bayramları, yaşadığımız toprakları bize vatan kılan, canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizin hatırasına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle cennet vatanımız için şehit düşmüş aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

TOKİ Yolu Güvenlik Gerekçesiyle Kapatıldı TOKİ Yolu Güvenlik Gerekçesiyle Kapatıldı

Yüce Rabbimize kayıtsız teslimiyetin göstergesi ve aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın da sembolü olan Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, Ülkemize aydınlık getirmesini temenni ediyorum”.

Kaynak: Haber Merkezi