AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Gelendost Madenli ile Esinyurt Köyü arasındaki 18 kilometrelik yolun duble yola dönüştürülmesi ihalesinin 29 Mart’ta yapıldığını hatırlatarak, 15 gün içerisinde de yer tesliminin yapılacağını duyurdu.

Milletvekili Gökgöz açıklamasında; “31 Mart’taki vatandaşlarımızın yerel seçimlerde vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımızı ifade ediyoruz. İnşallah bizler de vatandaşımızın taktirlerine hizmetlerimizle teşekkür etmek istiyoruz. Dolayısıyla 29 Mart günü biliyorsunuz, Madenli-Mahmatlar arasındaki yolun ihalesiyle alakalı müjdeyi vatandaşımızla paylaşmıştık. Buranın ihalesi oldu. Yaklaşık proje bedeli Bir Milyar 350 Milyon TL’lik bir proje bedeliyle karşı karşıya kalmıştık. Yaklaşık 30 firma katıldı. 15 gün içerisinde de buranın yer teslimi yapılacak. Yer teslimi yapıldıktan sonra 500 gün içerisinde de belirlenen güzergahın teslimi söz konusu. İnşallah Madenli ile aşağı yukarı Esinyurt Köyü’ne kadar olan bölümü tamamlamış olacağız.

Bu vesile ile tabi ki Ulaştırma Bakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum. Esas zor bölümü Mahmatlar-Eğirdir arasındaki virajların olduğu bölüm. Oralarda tünel olacak dolayısıyla en zor bölümü o taraf işin açıkçası. İnşallah oranın da ihalesi noktasında, burası bittikten sonra oraya başlanır. Vatandaşımızın talebi, doğru zaten orada da meyvecilikten dolayı artan bir trafik yoğunluğu var.

Vatandaşlarımızın da orada hem zirai aletlerin, traktörlerin, tırların vesairelerin geçişiyle ilgili sıkıntımız var. Bunun önceliğini gördük. Bunu hep beraberce başardık. İnşallah bir an önce de yapılır. Allah’tan bir şey mani olmadığı taktirde çünkü deprem, sel, heyelan, yangın olmadığı taktirde 500 gün içerisinde buranın bitirilmesiyle alakalı ihale süreci var. Biz de bunun takipçisiyiz. Vatandaşımızın Dereboğazı’yla alakalı beklentisi var.

İnşallah, Antalya tarafından Kargı Tüneli’ne kadar 17 kilometrelik bölümünü de ihaleye çıkarılması noktasında girişimlerimiz var. İnşallah vatandaşlarımıza da buranın müjdesini verebilmenin gayreti içerisinde olacağız. Yine Burdur Yolu devam ediyor, oraya da çeşitli ödenekleri 2004-2024 bütçesinde aktarmıştık.

Süreç içerisinde oranın da takibini yapıyoruz. Orası da bitirilecek. İnşallah yol noktasındaki vatandaşlarımızın taleplerini karşılayabilmenin gayreti içerisindeyiz” ifadelerine yer verdi.

EYT Emeklilerine Kötü Haber: Emekli Maaşları Geri Alınıyor EYT Emeklilerine Kötü Haber: Emekli Maaşları Geri Alınıyor

Haber Merkezi