Burdur'da Otomobil Şarampole Devrildi 1 Yaralı Burdur'da Otomobil Şarampole Devrildi 1 Yaralı

Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali, düzenlenen törenle açıldı. İstanbul yolu üzerinde Çünür Mahallesi’ne yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminali açılış törenine Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur  Gökgöz,  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, AK Parti İl Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Ahmet Önder Topçu,  İlçe, Belde Başkanları, ITSO Başkanı Metin Çelik, Borsa Başkanı Hüdai Şahin, belediye ve il genel meclis üyeleri,  Baro Başkanı Ünsal Çankaya, işadamları ve davetliler katıldı.
Her gün 100 aracın uğurlandığı Isparta Otogar töreni sağanak yağış altında açıldı. Açılışın ardından dua edildi. 
Otogar işletmecileri adına konuşan aynı zamanda AK Parti belediye meclis üyesi de olan Musa Macit, yeni otogar sayesinde hem otobüs işletmecileri hem yolcuların rahat edeceklerini belirterek; ‘Yeni otogarın tamamlanması konusunda hassasiyet gösteren belediye başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Günlük 500 otobüsün çıkışına uygun şekilde inşa edilen otogarın Ispartamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen yapımına 2018 yılında başlanan ve tamamlanamadığı için kendi dönemlerine kalan otogarı esnaflarla birlikte yerinde inceleyerek plan değişikliğine gidildiğini ve onların arzusuna göre yapımının tamamlandığını belirtti.
1976 yılından bu yana 48 yıldır  Isparta’ya hizmet veren eski otogarın artık boş kaldığını belirten Başkan Şükrü Başdeğirmen konuşmasında o bölge ile ilgili müjde verdi. Başdeğirmen;
“Eski otogarın olduğu noktada önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Altına 3 katlı kapalı otopark ve 2 bin öğrencinin aynı anda yararlanabileceği Öğrenci Yaşam ve Kültür Merkezi inşa edilecek. Aynı zamanda 80 bin metrekarelik bir kent meydanı oluşturulacak. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.
Yeni otogar alanında boş olan bölümlere ne olacağı konusunda henüz net bir karar çıkmadığını ancak kesinlikle AVM gibi bir şey düşünmediklerini hatırlatan Başkan Şükrü Başdeğirmen;
“Bizim düşüncemiz burada bir düğüncü merkezi oluşturmak. Şimdi çevre illerimizde, ilçelerimizde bulunan esnaflarımızla görüşme halindeyiz. Eğer başarabilirsek burada düğün eden vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alış veriş merkezi kuracağız. Nedir işte efendim mobilyacısı, beyaz eşyacısı, çeyizcisi, kuaförü, gelinlikçisi, konfeksiyoncusu burada olsun düğün eden herkes gelsin buradan ihtiyaçlarını karşılasın düşüncesindeyiz. İnşallah bunu başarırız. Zira  Isparta’da 4 AVM var ve yeni bir AVM’yi şehrimiz kaldıramaz” sözlerine yer verdi.
 Isparta Valisi Aydın Baruş da yaptığı konuşmada yeni otogarın hayırlı olmasını diledi ve eski otogar alanının insanların sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak bir şekilde değerlendirilme düşüncesini takdir ile karşıladığını belirtti.
Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası açılış kurdelesi protokol ve esnaflar tarafından birlikte alkışlar eşliğinde kesildi.
Protokol üyeleri seyahat firmalarının işyerleri ile otogarda işyeri bulunan esnafları ziyaret ettikten sonra açılış programı tamamlandı.