Uyku konforu ve güne zinde başlama ihtiyacını vurgulayan Sünger Ustası Durmuş Ali Aydemir, yatak içindeki süngerin kalitesinin kritik bir faktör olduğunu önemle belirtiyor. Aydemir ayrıca, günlük işlerimizi sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar olmadan tamamlayabilmek için kalite standartlarına sadık kalmanın gerekliliğini vurguluyor.

Yaklaşık 30 yıldır sünger işiyle uğraşan Aydemir, Fatih Çarşısı'nda zemin katında hizmet veriyor. Süngerlerin sert olanlarının hem yetişkinler hem de bebekler için daha sağlıklı olduğunu vurgulayarak şu bilgilere dikkat çekiyor:

32 Dansite Sünger: Eğer yaylı bir yatak yerine sadece süngerden yapılmış bir yatak almayı düşünüyorsanız, 32 dansite sünger ideal bir seçenektir. Gri süngerlerin en yoğun olanlarıdır ve yatak, koltuk ve minderler için tavsiye edilir.

28 Dansite Sünger: Koltuklar, minderler ve sandalyeler için uygundur. Kaliteli bir sünger tercih ederken, 28 dansite süngerin altına inmemeniz önemlidir.

Isparta'da Akıl Almaz Kaza Ölümden Kıl Payı Kurtuldu Isparta'da Akıl Almaz Kaza Ölümden Kıl Payı Kurtuldu

24 Dansite Kuştüyü Sünger: Bu sünger, özellikle yumuşak bir yüzey arayanlar için uygundur. Ancak mukavemeti daha yüksek dansite süngerlere göre daha düşüktür.

22 Dansite Sünger: Ekonomik bir orta kalite süngerdir ve yaysız bebek yatakları için kullanılabilir. Daha fazla kullanım alanı, özellikle koltuk dış yüzey kaplamaları, çantalar ve bazı kılıflar için uygundur.

17 Dansite Sünger: En düşük yoğunluğa sahip olan 17 dansite sünger, genellikle en ekonomik seçenektir. Ancak, bazı firmaların bu tür süngerlerden minder üretip satmasına rağmen, yatak, minder, yastık gibi ürünler için tavsiye edilmez.

Son olarak Aydemir, yatak ve sünger almayı düşünenlere daha yüksek dansite süngerleri tercih etmelerini öneriyor.

/ Nadir Öngören