Bu menfur saldırıya tepki olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde protesto düzenlendi. Protesto sırasında, akan kanları temsilen kırmızı boya dökülerek, düdükler çalındı.

İsparta'da ise Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına, Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı Yahya Hakan Çelik, Türk Kamu-Sen Isparta Şube Başkanı Hilmi Yılmaz ve birçok sendika üyesi katıldı. Basın açıklamasını yapan Başkan Çelik, okullarda artan şiddet olaylarına dikkat çekerek, eğitim çalışanlarının güvenliği için ciddi önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Özellikle öğretmene yönelik şiddetin artması ve okullarda güvenlik önlemlerinin yetersizliği konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Çelik, Türk Eğitim-Sen'in, eğitimde şiddetin önlenmesi ve eğitim çalışanlarının korunması amacıyla TBMM'ye kanun teklifleri sunduğunu belirtti. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin cezalandırılması ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanması için yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türk Eğitim-Sen'in öncelikli talepleri arasında, eğitimde şiddetin ayrı bir suç tipi olarak ele alınması ve Türk Ceza Kanunu'nda ilgili düzenlemelerin yapılması olduğunu ifade etti.

Bakan Şimşek Açıkladı Asgari Kurumlar Vergisi Geliyor Bakan Şimşek Açıkladı Asgari Kurumlar Vergisi Geliyor

Haber Merkezi