Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu, "Ablamın babası da medya dünyasından çok ünlü bir isim. O da dava açtı, hukuk mücadelesi veriyor" açıklamasını yaptı.

Sözü geçen kişinin Uğur Dündar olduğu iddia edildi.

ISPARTA'DA YAŞIYORMUŞ

Sabah Günaydın'da yer alan habere göre; Uğur Dündar'a babalık davası açan Dilara G. Isparta'da yaşıyor ve evli. Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu, yaşanan son gelişmeler ardından şunları söyledi:

"Dört kız kardeş olarak en büyük isteğimiz annemizin ortaya çıkması. Annem konuşursa zaten her şey çözülecek. Benim mücadelem de annemi bulmak için. Gazeteci Uğur Dündar'ın sosyal medyasından açıkladığı Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan DNA testi sonucuna da itiraz edeceğiz.

Mahkeme süreci hâlâ devam ediyor. Hukuk mücadelemiz de devam ediyor. Annemi bulursak zaten her şey tüm yönleriyle aydınlanacak."

GSF'nin Yıl Sonu Konseri Beğeni Topladı GSF'nin Yıl Sonu Konseri Beğeni Topladı

UĞUR DÜNDAR’DAN AÇIKLAMA

Uğur Dündar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada o iddialara böyle cevap verdi:

“Bugünkü bir gazetede hakkımda babalık davası açıldığı ve haziran ayında karara bağlanacağı açıklanmış. Bugüne kadar mahkemenin aldığı gizlilik kararına titizlikle uyduk ve hep sustuk. Ama mademki karşı taraftan biri konuştu, kısaca net bir cevap vereyim. Mahkemenin her iki tarafı sevk ettiği ve son sözü söyleyecek kurum olan Adli Tıp Kurumu, DNA incelemesini bitirdi ve biyolojik babalık iddiasını reddetti. Benim ve avukatım Murat Ergün için konu kapanmıştır.”

Haber Merkezi

Editör: Özge Çelik