Kaldırımdaki oturağı alıp götürdüler Kaldırımdaki oturağı alıp götürdüler

Yılanlar, doğal yaşam alanlarını terk ederek evlere kadar girmeye başladı ve bu durum hem zehirli hem de zehirsiz türler için geçerli.

Gece Bu Sesi Duyuyorsanız Dikkat!

Uzmanlar, özellikle çatı katı bulunan evlerde geceleyin duyulan kayma seslerinin bir yılanın varlığına işaret edebileceği konusunda uyarıyor. Çatıdaki kayma sesleri, yılanların evinizde olabileceğinin önemli bir belirtisi olabilir.

Her 3 Evden 1’inde Yılan Çıkıyor

Yılanlar, sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde de artan bir sorun haline gelmiştir. Özellikle Avustralya gibi ülkelerde yılanların görülme sıklığı oldukça yüksektir. Sunshine Coast Yılan Avcıları tarafından yapılan açıklamada, kırsal alanlarda her 3 evden birinde kesinlikle bir yılan bulunduğu belirtilmektedir. Bu durum, ev sahipleri için büyük bir endişe kaynağıdır.

Çatıdaki Sesler Yılan Belirtisi

Evinizin çatısında yılan varsa, büyük bir yılan ise kayma sesini duyabilirsiniz. Bu durum, gece uykusuz kalmanıza neden olabilir. Ancak Yılan Avcıları, çatıdaki yılanların aynı zamanda kemirgen nüfusunu kontrol ettiğini ve bu açıdan olumlu bir etkisi olabileceğini ifade etmektedir. Hatta meraklılarına, kış aylarında çatıda evcil piton beslemelerini önermektedir.

Kaynak: Haber Merkezi