1971 model Anadol, Fransa’da büyük ilgi gördü.

Türk Otomobilini Fransa'ya Taşıdı

Hızır Apaydın, Türkiye'den getirdiği 1971 model Anadol ile Fransa sokaklarında dikkat çekti. Anadolu’yu tanıtmak ve yaşatmak amacıyla böyle bir adım attığını belirten Apaydın, aracın Fransa'da yoğun ilgiyle karşılandığını ifade etti.

“Ülkemizi ve Arabamızı En İyi Şekilde Tanıtmaya Çalışıyorum”

Bilgisayar mühendisi olarak Fransa’da yaşayan Apaydın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’den 1971 model Anadol'u Fransa’ya getirdim. Aracım burada büyük ilgi gördü. Elimden geldiğince ülkemizi, memleketimizi ve arabamızı en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyorum. Amacım, otomobil tarihimizin bir parçası olan Anadol’u tanıtmak ve yaşatmaktır. Aracım Fransa’da bir ilk oldu.”

Anadol Fransa’da İlgi Odağı Oldu

Hızır Apaydın’ın getirdiği Anadol, Fransa’da otomobil meraklılarının ve halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. Türk otomobil tarihinin önemli bir parçası olan Anadol’un, Fransa’da tanıtılması ve yaşatılması için Apaydın’ın çabaları takdirle karşılandı.

Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor

İŞTE O VİDEO

Kaynak: Haber Merkezi