Isparta Belediyesi'ndeki ihale ile ilgili İş adamı Sedrettin Gözel’in şirket payını Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşine devrettiği, belediyenin verdiği restoran ihalesi, belediye başkanının eşinin müdür olduğu şirkete gittiği haberlerine karşı açıklama yayınladı. Başdeğirmen; “İhaleyi alan Sedrettin Gözel Firması üzerinde Celal Bey Enerji, Şükrü Başdeğirmen ve Şadiye Başdeğirmen ile ne ortak girişimi ne de şirket üzerinde ortaklık payı ve hiçbir ilişkisi yoktur" dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

Akıllı Telefonlar İçin Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri Akıllı Telefonlar İçin Batarya Ömrünü Uzatma Yöntemleri

"Ahlat Mühendislik Firmasının %100 hissesini Şükrü BAŞDEĞİRMEN ve Şadiye BAŞDEĞİRMEN 25.11.2021 yılında konut inşaatı yapmak amacı ile bedelini ödeyerek satın almıştır. Satın alınan Ahlat Mühendislik firmasının Sedrettin GÖZEL ile olan tüm ilişiği kesilmiştir. Devamında Ahlat Mühendislik firması isim değişikliği ile Celal Bey Enerji değiştirilmiştir.

Haberde yer verilen 3 Ekim 2023 tarihli iş ortaklığı sözleşmesinde de görüleceği üzeri herhangi bir ihale katılımı söz konusu olamayacağı gibi anılan iş ortaklığı sözleşmeleri kanunen proje bazında yapılmaktadır. Bahse konu iş ortaklığı ile belediye bünyesinde yapılan ihaleler arasında ticari veya organik bir bağ bulunmamaktadır.

13 Temmuz 2023 tarihinde yapılan Belediye ihalesine Sedrettin GÖZEL kendi adına katılmıştır.

ISPARTA KİRAZLITEPE RESTORAN YAPIMI yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilmiş olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden yapılmıştır.(İKN:2023/531863)

Söz konusu ihaleyi alan Sedrettin GÖZEL Firması üzerinde Celal Bey Enerji, Şükrü BAŞDEĞİRMEN ve Şadiye BAŞDEĞİRMEN ile ne ortak girişimi ne de şirket üzerinde ortaklık payı ve hiçbir ilişkisi yoktur."

Haber Merkezi