Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen  “6. Çocuk Müzisyenler Festivali” birbirinden yetenekli çocuk müzisyenleri bir araya getirdi. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen festivale, ülkemizin farklı illerinden çok sayıda çocuk müzisyen katıldı. 

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Proje Müdürü Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Çağlar Baykal, 2009 yılından bu yana gerçekleştirdikleri festivalin altıncısını gerçekleştiriyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dr. Baykal, bu tür etkinliklerin çocukların gelişimine önemli katkı sağladığını belirterek “Bugün sahnede olmanın heyecanını yaşayan tüm çocuklara teşekkür ediyorum. Çocuklarını bu tür sanatsal faaliyetlere yönlendiren aileleri de tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ise konuşmasına ülkemizde ilk kez SDÜ tarafından düzenlenmeye başlanan “Çocuk Müzisyenler Festivali”ni geleneksel hale getiren akademisyenleri tebrik ederek başladı. Prof. Dr. Mehmet Saltan, “Baharın ilk günlerini evrensel tınılar ile renklendirecek minik müzisyenleri kutluyorum. ‘Atatürk’ün sanatsız kalan bir milletin yaşam damarlarından birisi kopmuş demektir.’ sözüyle sanatın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Sanat ve spor ülkemiz açısından çok önemli. Çocuklarını böyle güzel bir alana yönlendiren ve destek veren aileleri tebrik ediyor, bu alanda ilerleyen çocuklarımıza da başarılar diliyorum.” dedi. 

Açış konuşmalarının ardından çocuk müzisyenler, performanslarını sergiledi. İki gün sürecek olan festival programı şu şekilde: 

1- Sesli Düşler Çocuk Korosu

     18.04.2024 Saat: 10.00

     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi

2- AKU Çocuk ve Gençlik Orkestrası

    18.04.2024 Saat: 13.30

     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi

3- Ozan SARİ Solo Keman Resitali

     18.04.2024 Saat: 19.00

Isparta'da Korkunç Kaza: Tesla Model Elektrikli Araç Takla Attı Isparta'da Korkunç Kaza: Tesla Model Elektrikli Araç Takla Attı

     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi

4- Melodi Çocuk Korosu

    19.04.2024 Saat: 10.00

     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi

5- Kuartet Konseri

    19.04.2024 Saat: 16.00

     Yer: SDÜ Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi

Haber Merkezi