İlimiz Eğirdir Gölünde kerevit avcılığı, 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğin 42. Maddesi gereği 1 Kasım itibariyle yasaklandı.

Isparta İl Müdürlüğünden yapılan duyuruda; “1 Kasım 2023 - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında kerevit avcılığı yasaktır.

Isparta’da Özel Öğrencilerin Konser Ve Gösterisi Beğeni Topladı Isparta’da Özel Öğrencilerin Konser Ve Gösterisi Beğeni Topladı

Kerevit av yasağı kapsamında ilimiz sınırları içerisinde bulunan kerevit işleme ve değerlendirme tesislerinde gerekli denetim ve stok tespit çalışmaları yapılmış olup; Eğirdir Gölünde özellikle Köprü, Soğula, Sarıkamış ve Karaot avlak sahalarında kaçak kerevit avcılığının önüne geçilmesi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Eğirdir gölüne kıyısı bulunan İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri su ürünleri kontrol görevlileri ile Eğirdir Jandarma Bot Komutanlığı denetimlerine devam etmektedir.

Göldeki kerevit stoklarının güçlenmesi ve yeni av sezonunda daha bol ve kârlı avcılık için avcılarımızın av yasaklarına azami derecede riayet etmesi ve Eğirdir Gölünde kerevit sepeti bırakılmaması büyük önem arz etmektedir” denildi.