Göller Bölgesi Doğa Sporları ve Dağcılık Spor Kulübü (GÖLDOSK) Başkanı Yılmaz Pala ve kulüp üyeleri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan GÖLDOSK Başkanı Yılmaz Pala, GÖLDOSK’un Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulduğunu belirterek, “Belediye Başkanımızın yıllar önce başlatmış olduğu dağcılık furyasının devamını getiriyoruz. Başkanımız bize çok büyük bir yol açtı. Başkanımızdan gelen bu başarıyı sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

GÖLDOSK olarak yürüyüş etkinlikleri düzenlediklerine değinen Pala, bu yürüyüşler sırasında bölgedeki güzelliklerin fotoğraflarını çektiklerini bu sayede Isparta’yı ülke genelinde tanıtmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca kamplar düzenlediklerini ve farklı illerden misafirleri bu kamplarda ağırladıklarını ifade eden Pala, geri dönüşlerin memnuniyet verici düzeyde olduğunu, bu etkinliklere devam edeceklerini bildirdi. Yılmaz Pala, yeniden göreve seçilen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, GÖLDOSK Başkanı Yılmaz Pala ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Isparta’nın doğal güzelliklerini daha yakından tanımak amacıyla kulübü hep beraber kurduklarını belirten Başkan Başdeğirmen, “GÖLDOSK’un 2010 yılında kurucu başkanlığını yaptım. Kulübün bugünlere gelmesinden dolayı çok memnun oldum. GÖLDOSK’u etkinlikler düzenleyerek çok güzel yerlere getirdiniz. Yürüyüş anında fotoğraflarla bölgemizin doğal güzelliklerini tanıtma imkanımız oluyor. Şehrimiz o kadar güzel ve o kadar nezih bir şehir ki çevresi ve doğasıyla beraber harika bir kent. Gezilmeye, görülmeye, tanıtılmaya değer bir şehir. İl dışından gelen misafirlerimiz kendi şehirleriyle kentimizi mukayese ediyorlar. Sonucunda bizim için güzel sözler söylüyorlar. Isparta’da yaşayan vatandaşlarımızın çevremizi ve bölgemizdeki güzellikleri görmelerini sağlıyorsunuz. Sizin gibi birkaç doğa sporları kulübümüz var. Hepsi ayrı ayrı şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza bu güzellikleri yaşatıyorlar. Bu anlamda size ve sizin gibi doğa spor kulüplerine yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca bir doğal afet olduğu zaman bölgeyi iyi tanıyan sizlersiniz. Kaybolma veya farklı durumlarda rota çizebilen, çevrede nereye nasıl ulaşılabileceğini en kısa zamanda varılacağını bilen sizlersiniz. Bunun faydalarını da biliyoruz. Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Aracın ön kaputunda yolculuk yaptı Aracın ön kaputunda yolculuk yaptı

Belediye Bülten

Editör: Özge Çelik