AK Parti Isparta'da Bugün Peş Peşe SKM Açılışı Gerçekleştirdi AK Parti Isparta'da Bugün Peş Peşe SKM Açılışı Gerçekleştirdi

İngiltere Türk toplumunun yakından tanıdığı adamı Nuri Bulgurcu, tedavi gördüğü Ankara’da hayatını kaybetti.

Bir dönem MÜSİAD İngiltere başkanlığını da yürüten Nuri Bulgurcu, 1969 yılından bu yana İngiltere’nin başkenti Londra’da hayatını sürdürüyordu.

Global Business Management İşadamları Derneği’nin kurucu başkanlığını da yürüten Bulgurcu, uzun süredir kanser tedarivisi görüyordu.

Londra’nın Stoke Newington bölgesinde kuaför salonu olan Bulgurcu, National Hairdressers Federation üyesiydi.

TÜRYAK Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü sahibi olan Nuri Bulgurcu’nun cenaze programının daha sonra açıklanacağı duyuruldu.

Nuri Bulgurcu Kimdir?

1 Nisan 1947 yılında Yalvaç’ta Kalabalık bir ailenin üyesi olarak doğdu.

Eğitimini tamamlayamadan aile ekonomisine katkı sağlamak için çalışma hayatına atıldı.

Askerlik görevini tamaladıktan sonra, çalışmak ve eğitimini sürdürmek üzere 1969’da İngiltere’ye geldi.

Londra’da King’s college eğitimini tamamlayıp bir dönem tekstil sektörüne girdi. Uzun yıllar tekstil imalat işleri yaptı, ardından iş değişikli yaparak güzellik ve kuaför sektörüne girdi. 30 yıldan fazla süredir bu sektörde faaliyetlerine devam ediyordu.

2016 yılında kurduğu uluslararası danışmanlık ve yatırım firması Global Business Management İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyordu.

İngiltere’de bulunduğu 40 yıldan fazla sürede Türkiye adına bir çok sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları ile katkı sağladı.

Londra’da çeşitli sivil toplum kurumlarında çalışmalarda bulundu. Türk-İngiliz Ticaret Odası yönetim kurulu üyeliği de yaptı.

DEİK ve İsviçre Türk Hekimler ve Sağlık Çalışanları Birliği üyeliğinin yanısıra, İngiltere’de İnspire eğitim gönüllüleri çalışmalarında katkıları oldu.