Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 12’incisi düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın il ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürü Erhan BAYDUR ve Yeşilay Isparta Şube Başkanı Fatih Hakkı MEYDAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Yarışmanın ilk aşaması olarak il değerlendirmeleri gerçekleştirilerek ilde Türkiye finaline gitmeye hak kazanan öğrenciler ödüllendirildi. Ödül töreninde dereceye giren 6 eser sahibine ödülleri takdim edildi. İl birincileri 5 bin TL ödülün sahibi oldu.

Öğrencilerin bağımlılık konusuna duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen törende ödüller İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur ve Yeşilay Isparta Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Hakkı MEYDAN tarafından takdim edildi.

Öğrencilerin yarışmaya duydukları ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Yeşilay Isparta Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı şunları söyledi:

“Amacımız gençlerin sadece Yeşilay’ın değerlerine sahip olmaları değil; aynı zamanda bizim için de ilham olacak eserleri bir araya getirmek. Çocuklarımız ve gençlerimiz berrak zihinleriyle farklı bakış açıları sunuyor; her yıl ödül almasa da birçok eserle fikirlerimizin geliştirmesine katkı sağlıyor. Başvuru rakamlarının gençlerle ilgili hedefimize ulaştığımızı gösterdiğini sevinerek ve gururla söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla çocuğumuza ve gencimize ulaşacağımıza eminiz. Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize süreçteki katkılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürlüklerine ve çocuklarımızı teşvik eden, yol gösteren öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” Dedi.

Görsel Eser

İlkokul - Elif Çelik / Yalvaç Bilim ve Sanat Merkezi

Kolaya Zam Geldi İşte Yeni Fiyatlar Kolaya Zam Geldi İşte Yeni Fiyatlar

Ortaokul - Ayşenur Tokur / Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu

Lise - Özge Tatbak / Gönen Anadolu Lisesi

Edebi Eser

İlkokul- Ahsen Zehra Şenyılmaz / Atatürk İlkokulu

Ortaokul - Yağmur Kıral / Şehit Burhan Açıkkol Ortaokulu

Lise - Münire Kaygısız / Şarkikaraağaç Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haber Merkezi