Son olarak 24-28 Haziran tarihleri arasında Keçiborlu, Gönen, Atabey, Uluborlu, Senirkent, Eğirdir, Gelendost, Yalvaç ve Şarkikaraağaç ilçelerinde görevli 1650 öğretmene madde bağımlılığı ile mücadele konusunda detaylı eğitim verildi. Eğitimlerde narkotik maddelerin türleri, kullanım aparatları ve kullanım belirtileri öğretmenlere ayrıntılı bir şekilde aktarıldı.

Isparta'da Çocukların Yüzleri Güldü Isparta'da Çocukların Yüzleri Güldü

Bu yıl içinde ise toplam 16299 kişiye, öğrenci velileri, sağlık çalışanları, kamu görevlileri, üniversite öğrencileri ve akademisyenlerden oluşan geniş bir kitleye "Narkorehber", "En İyi Narkotik Polisi: Anne" ve "Narkogençlik" eğitimleri verildi. Ayrıca Narkonokta Projesi kapsamında açılan stantlarda 5815 vatandaşa broşürler dağıtılarak madde kullanımıyla mücadele ve UYUMA aplikasyonu tanıtıldı.

Son olarak, NARVAS (Narkotik Vaka Analiz Sistemi) Projesi ile vatandaşların 112 ihbar hattı ve UYUMA aplikasyonu üzerinden yaptıkları ihbarlar titizlikle değerlendiriliyor. Bu kapsamda vatandaşların narkotik suçlara ilişkin ihbarları, güvenlik güçlerinin mücadelesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi