Arslankoç, gerçekleştirilen faaliyetlerin Isparta'nın sınırları içinden ve dışından pek çok katılımcıyı cezbettiğini belirtti. Yürüyüş tutkunlarının özellikle yaylalara olan ilgisinin arttığını vurgulayan Arslankoç, Isparta'nın keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce doğal güzelliğe ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Arslankoç'un paylaştığı bazı örnek yerler arasında Aksu Yaka Kanyonu, Kapıkaya Antik Kenti, Atabey, Kısık Vadisi ve Çukur Vadisi bulunuyor. Isparta, dağcılık sporu için de ideal bir destinasyon olarak öne çıkıyor; özellikle Dedegöl Dağları gibi birçok dağı barındırmasıyla dikkat çekiyor.

"Her mevsimde farklı bir güzellik sunan Isparta, doğa sporlarına meraklı herkesi cezbetmeye devam ediyor. Yürüyüş tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği yaylalarımızın yanı sıra, keşfedilmeyi bekleyen antik kentler ve vadilerle dolu bir potansiyele sahibiz. Özellikle Aksu Yaka Kanyonu gibi doğal güzellikler, macera arayışındaki ziyaretçileri kendine çekiyor."

"Dedegöl Dağları gibi yüksek zirveler ise dağcılık sporu için oldukça elverişli. Isparta'nın bu potansiyelini daha geniş kitlelere tanıtmak ve sporun her alanında faaliyet gösterenleri bu güzelliklerle buluşturmak istiyoruz.

Sağlık uzmanları Ramazan'a karşı uyardı... Doğal detoksla zorlanmayın! Sağlık uzmanları Ramazan'a karşı uyardı... Doğal detoksla zorlanmayın!

Haber/ Ali Rıza Cesur