Yarışmayla ilgili olarak önemli açıklamalar yapan Uluslararası Eğitimciler Derneği Başkanı Yusuf Irmak, "Pandemi döneminde öğrencilerimizden ayrı kalmıştık. Onların zihin ve kalp dünyasını boş bırakmamak adına bir arayışa girdik. Arayış sürecimizin sonunda, öğrencilerimize kitaplar okutmak ve bunun sonucunda bir ölçme değerlendirme yapmanın gerekliliği ile kitap okuma yarışması yapmaya karar verdik. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz yarışmamızda toplam 10 bin kişiye ödül vereceğiz” dedi.

Bunu Yaparsanız Kimse Sizden Habersiz Tapu İşlemi Yapamıyor Bunu Yaparsanız Kimse Sizden Habersiz Tapu İşlemi Yapamıyor

https://kayit.aydinlikyarinlara.com/

“BİR ÖNCEKİ YARIŞMAMIZA 37 FARKLI ÜLKEDEN 195 BİN KİŞİ KAYDOLDU”

Bu yola, öğrencilerin okuma alışkanlığının daha üst seviyelere çıkarılmasına, kitap sevgisinin artırılmasına zemin oluşturmak amacıyla çıktıklarını belirten Irmak, “İlk yarışmamızı 2021'de düzenledik ve buna yaklaşık 13 bin kişi katıldı. Yarışmadan çok ciddi memnuniyetler olduğunu görünce yarışmayı gelenekselleştirmeye karar verdik. 2022'de Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile daha kapsamlı bir şekilde düzenlediğimiz yarışmamıza 37 farklı ülkeden 195 bin kişi kaydoldu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen yarışmamızda 7 bin 550 kişiye ödül ve hediye verdik. Ödül kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim ederken gerçekten müthiş bir coşku ve memnuniyetle karşılaştık. Hatta veliler de yarışmaya katılmayı talep etti. Biz de yarışmaya yetişkin kategorisini ekledik. Her kategori için ayrı seviyelerde kitaplar yazdık. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmamıza bu yıl rekor bir başvuru bekliyoruz" dedi.

https://kayit.aydinlikyarinlara.com/

“10 BİN KİŞİYE 2 MİLYON TL DEĞERİNDE ÖDÜL VERECEĞİZ”

Irmak, “Katılımcılar için her kategoriye ayrı kitap yazdık. İlkokul öğrencileri ‘Abdullah'ın Not Defteri’, ortaokullular ‘Elmadan Bakmak’, liseliler ‘İnanıyorum Çünkü’, yetişkinler ise ‘Delilleriyle İman Esasları' kitaplarından online olarak sınava girecekler. 2 ve 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek sınavımız her kategori için farklı saatlerde düzenlenecek. Yarışmacılara sınava girecekleri saat ve tarih kısa mesaj yoluyla bildirilecek. Yarışmanın birincisi akıllı telefon, ikincisi dizüstü bilgisayar ve üçüncüsü ise akıllı saat kazanacak. 4 ila 8. yarışmacılar da altın kazanırken, toplamda 10 bin kişiye 2 milyon TL değerinde ödül dağıtılacak. Ayrıca, yarışmayı başkasına duyurup sınava katılmalarını sağlayanlara da ek puan verilirken, her kategoride tam puan alan 8 bin kişiye de kitap seti hediye edeceğiz. Kayıt sırasında kişiye özel oluşturulan referans koduyla en çok kişiyi yarışmaya dahil eden ilk 100 yarışmacıya da ödül verilecek. Katılım şartları, ödül detayları, yarışma hakkında tüm merak edilen bilgilere internet sitemiz üzerinden ulaşmak mümkün.” İfadelerine yer verdi.

https://kayit.aydinlikyarinlara.com/

https://aydinlikyarinlara.com/