Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik’in TİGF’ye katılımı nedeniyle Ankara’da mini bir tören düzenlendi. Törene TİGF Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, Medya Basın Birliği Federasyonu Başkan Vekili (MBBF) Hüsnü Karabulut, Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Genel Başkan Vekili ve TİGF Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk ile Anadolu Gazeteciler Platformu Genel Başkanı Habip Çadırcı katıldı.

TİGF Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu, Mehmet Ali Çelik’i aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Çok kıymetli büyüğümüz, usta gazeteci Sayın Mehmet Ali Çelik’in katılımıyla federasyonumuz daha güçlenmiştir. Kendisine bütün arkadaşlarımı adına ‘hoş geldiniz, şeref verdiniz’ diyorum ve tecrübelerini bundan böyle federasyonumuz için değerlendirmesini bekliyoruz” dedi.

Çelik ise, TİGF’ye katılmaktan onur duyduğunu kaydetti. İnternet gazeteciliğinin hızla geliştiğini ve sorunların da haliyle çoğaldığını hatırlatan Mehmet Ali Çelik, bu anlamda TİGF’ye çok iş düştüğünü anlattı.

20 Bin Öğretmene Atama Müjdesi 20 Bin Öğretmene Atama Müjdesi

TİGF’ye katılımına Gazeteci-Yazar Müslüm Aktürk’ün vesile olduğunu vurgulayan Çelik, “Sayın Aktürk, bir süreden beri TİGF’ye katılmam için ısrar ediyordu. Müslüm beyin fikirlerine değer veriyorum. Yine benim için çok değerli Karabağ Savaş Suçları Komisyonu (KASSAK) Başkanı kıymetli dostum Salih Kurt beyefendinin de bu oluşumda yer aldığını öğrendim. Dolayısıyla TİGF ailesine katılarak isabetli bir karar verdiğime inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi