Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, İlçe merkezinde bulunan başta el sanatları atölyeleri, sosyal ve kültürel faaliyetler için kullanılan Hızırbey Camii yanındaki tarihi Dündarbey Medresesinde incelemelerde bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Tezcan, Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer ve eşi Sevgi Özer  hep birlikte medrese içerisinde faaliyetini sürdüren halı atölyesinde halı kesimi gerçekleştirdiler.

Dündarbey Medresesi içerisinde bulunan sanat atölyelerini inceleyen Başkan Mustafa Özer medresenin üst kısmı ve alt kısmında detaylı incelemeler yaparak önümüzdeki süreçte  yapılacak yenilikleri anlattı. Eğirdir halkına ve ilçemize dışarıdan gelecek misafirlere hizmet verecek şekilde kültür cafe ile medresenin daha çok cazip hale gelebileceğini belirtti.

Eğirdir'de bulunan tarihi Dündar Bey Medresesi'nde, geleneksel halılar özenle hazırlanıyor. Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, medresede tamamlanan üç adet halının bitmiş iplerini keserek geleneksel motiflerle işlenmiş halıları inceledi. Bu halılardan biri, 140 cm genişliğinde ve 260 cm uzunluğunda olan Anadolu Türkmen halısıydı. Diğer ikisi ise 120 cm genişliğinde ve 280 cm uzunluğunda olan, Anadolu'nun çeşitli motiflerini barındıran halılardı.

 Başkan Özer, yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirerek, geleneksel el sanatlarının yaşatılmasına katkı sağlayan herkesi tebrik etti.

Sağlıkta uzaktan muayene dönemi başlıyor Sağlıkta uzaktan muayene dönemi başlıyor

Haber Merkezi