Isparta – Eğirdir karayolunda görevi başında geçirdiği trafik kazasında Şehit olan Polis Memuru Yonuz Turan, dün Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen tören sonrası memleketi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine uğurlandıktan sonra, devlet hastanesi morguna konuldu. Cenazesi bugün morgdan alınan şehit polis Yonuz Turan için Sandıklı'nın Alacami köyünde tören yapıldı. Babası ve annesinin yaşadığı evde helallik alınmasından sonra Yonuz Turan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu bir müddet Çevik Kuvvet polislerinin ardından da törene katılanların omuzlarında taşınıp köy meydanına getirildi.

Cenazeye Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Isparta Valisi Aydın Baruş, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan, Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel, şehidin babası Ahmet Turan, annesi Fatime Turan, eşi Aynur Turan, çocukları Ahmet, Sinem ve Fatmagül Turan, diğer protokol üyeleri, şehidin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

Altın Düşüşe Doğru İlerlliyor Altın Düşüşe Doğru İlerlliyor

Cenaze namazı öncesinde şehidin annesi Fatime Turan, eşi Aynur Turan ve oğlu Ahmet Turan tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Ayakta durmakta zorlanan Fatime Turan, sağlık ekiplerinin getirdiği sedyede oturup oğlunun tabutunun yanında bir müddet bekledi. Eşinin fotoğrafına sarılan Aynur Turan, "Sen bizi böyle mi bırakacaktın? Koca köyün şehidi mi olacaktın? Sen bize ne yaşattın iki gündür? Biz sensiz ne yapacağız" diye ağıt yaktı.

Şehit polis Yonuz Turan'ın cenazesi öğleyin kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Haber Merkezi – Ajanslar