İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciler Derneği Başkanı Murat Duygu “Biz bu işe spor aktivitesi olarak bakıyoruz. Amacımız çocuklarımızı bilinçlendirip onlara hayvan sevgisini aşılamak. Şu anda bahçemize kümes yaptık. Puanlamaya girdiğinde hayvanın paçasından gözüne bakarak puan veriliyor. Burada görülen hayvanlar standardında. Isparta’da yarışma yaptık. Uluslararası seminer var. İlki Brezilya’da yapılacak. İkinci seminer Isparta’da yapılacak. Yerel yönetimlerden beklentimiz, bu hayvanlarımızın sağlığını korumak için dezenfekte hizmeti vermesi. Uçgun mücadelesi etkili yapılmazsa hastalıklar baş gösterebiliyor. Bu insan sağlığını da tehdit ediyor. Bu aktivitenin tanıtılması için dışarıdan insan geliyorsa bu Isparta tanıtımı için de önemli” dedi.

Vali Aydın Baruş’tan 23 Nisan mesajı Vali Aydın Baruş’tan 23 Nisan mesajı

SİZLERİN ETKİNLİKLERİNİ DESTEKLEYECEĞİZ

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, “Kuruluş amacınız kümes hayvanlarını çocuklara gençlere sevdirmek. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bizler göreve geldiğimizde sizin yapmış olduğunuz tüm etkinliklere destek vereceğiz. Dezenfekte hizmeti ve çevre düzenlemesini de yaparız. Bu güzel faaliyeti yapmaya devam edelim. Buraya gelen insanlar ilimizi tanıyorlar. Sizler kültür elçiliği de yapmış oluyorsunuz. Sizlere bunun için de teşekkür ediyorum” dedi.

TURAL ÇOCUKLARA GÜVERCİN ARMAĞAN ETTİ

Ziyaretin ardından güvercin mezatına katılan Başkan Adayı Ahmet Tural, mezatta satılan güvercinleri çocuklara armağan etti.

Haber Merkezi