İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, İyi Belediyecilik döneminde uygulayacakları sosyal belediyecilik modelini anlattı.  Belediye başkanı seçildiğinde makamda oturan makamdan belediye yöneten başkan olmayacağını kaydeden Tural “ Mahalle mahalle sokak sokak nasıl şu anda halkın arasında dolaşıyorsam belediye başkanı olduğumda da vatandaştan kopmadan vatandaşın içinde olacağız. Şeffaf makam odası ile mahalle buluşmaları gerçekleştirerek sorunları yerinde tespit edip çözümünü yine yerinde çözeceğiz” dedi.

BİRİNCİ HEDEF İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK

“Sosyal belediyecilik anlayışımızda başta kadınlarımız olmak üzere gençlerimize, yaşlılarımıza emekli ve engelli vatandaşlarımıza  pozitif ayrımcılık yapacağız” şeklinde konuşan Tural “Birinci hedefimiz işsizliğin ve yoksulluğun önüne geçecek radikal kararları almak olacaktır. Bunun için ihtiyaç duyulan meslek gruplarını ve meslek elemanlarını tespit edip  istihdam garantili meslek edindirme kurslarını açacağız. Balık vermeden ziyade balık tutmayı öğreteceğiz” dedi.

UCUZ KONUT, İYİ KART, EMEKLİYE KENT KART

Gücü imkanı olmayan başta emekliler olmak üzere onları ev sahibi yapmak için ucuz konut üreteceklerini kaydeden Tural “Emeklilerimize refah seviyelerini artırmak için emekli kent kart uygulamasını başlatacağız. Kent kartla ulaşımdan sağlığa, belediye hizmetlerine kadar her türlü indirim ve desteği vermiş olacağız yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın refah seviyesini artırmak için İyi kart uygulamasını başlatacağız. Bu kartla vatandaşımızı gıdadan ulaşıma ulaşımdan belediye hizmetlerine kadar maddi destek sağlayacağız. Bizim dönemimizde fakir ve yoksul vatandaşlarımız onurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürecek. Biz işsizliğe ve yoksulluğa savaş açmak için geliyoruz” dedi

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

Göreve gelir gelmez her mahalleye kreş kazandıracaklarını da aktaran Tural “ Üniversite öğrencilerine ulaşım desteği yanında ücretsiz internet ve eğitim desteği vereceğiz. Bizim belediye olarak geliştirdiğimiz sosyal projelerimize katkı veren öğrencilerimizin KYK borçlarını biz ödeyeceğiz.  Yine göreve gelir gelmez yaşlı gündüz bakımevi ile yeni bir huzurevini ilimize kazandıracağız.

EMEKLİMİZE İKİNCİ BAHAR SOSYAL TESİSLERİ

Komşuda Dehşet Kaza Kameraya Yansıdı Komşuda Dehşet Kaza Kameraya Yansıdı

Emekli ve yaşlılarımız için İkinci Bahar Sosyal Tesislerini açacağız Bu tesislerde emekli ve yaşlılarımız ihtiyaç duyduğu sosyal aktiviteleri yapabilecek böylece toplumsal bağlarımızı güçlendireceğiz. Tüm bu çalışmalarımız başkalarının yaptığı gibi reklama konu olmayacak. Çünkü Isparta’nın bir evladı olarak bunları yapmak benim boynumun borcudur” diye konuştu.

Haber Merkezi