Yaptığı başarılı çalışmalarıyla ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle Isparta’nın en öneli sosyal yardım kuruluşları arasında ilk sırada yer alan Türk Kadınlar Birliği Ramazan ayı boyunca çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım eli uzattı.

YAKLAŞIK 100 AİLEYE

65 BİN LİRA YARDIM

Konuya ilişkin olarak bilgi veren TKB Isparta Şube Başkanı Semiramis Zehra Karataş, “Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla Birliğimize üye kadınların yanı sıra gönüllüler ve hayırsever vatandaşların katkıları ile bu yıl çok sayıda ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunduk. Yardımda bulunduğumuz ailelerden bazıları daha önce bizim yardımda bulunduğumuz ailelerin yanı sıra bu yıl tespitini yaptığımız ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu belirlediğimiz kişilerden oluşuyor. Hayırsever vatandaşların Birliğimize yaptıkları fitre, zekat ve yardımları bizler de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni yardım olarak dağıttık. Ayrıca bazı ihtiyaç sahibi vatandaşlara da içerisinde 500 ve 1000 TL yüklü AVM alışveriş kartları verdik. Bunun yanı sıra Türk Kadınlar Birliğimizden burs alan öğrencilerimize de bayram harçlığı dağıttık. Ben buradan fitre ve zekatlarını bize vererek ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmasını isteyen tüm hayırsever  vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yaptıkları yardımları Allah kabul etsin diyorum. Türk Kadınlar Birliği olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da zaman zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarmıza yönelik yardım ve desteklerimiz devam edecek. Ben üyelerimize de şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türk Kadınlar Birliği geçtiğimiz yıl da Aliköy’de  3 Anasınıfının tadilatını yaparak ihtiyaçlarını gidermişti. Bu ve buna benzer birçok sosyal yardım faaliyetlerine öncülük eden Türk Kadınlar Birliğinin faaliyetleri her kesim tarafından takdirle karşılanıyor. 

Görsel İletişim Tasarım Bölümü Mezuniyet Sergisi Açıldı Görsel İletişim Tasarım Bölümü Mezuniyet Sergisi Açıldı

Haber Merkezi