İftar öncesi milletvekili Osman Zabun, ilçe başkanı Gencer Kondal ve belediye bakan adayı Sürmeli Yağcı ile birlikte ilçede dolaşan, esnafları selamlayan bakan yardımcısı sorunlar hakkında bilgi aldı.

Belediye Bakan adayı Sürmeli Yağcı kendisine, ‘sayın bakanım Yalvaç’ta dar gelirli olup ev sahibi olamayan çok sayıda ailemiz var. Isparta’nın hemen hemen tüm ilçelerine TOKİ aracılığıyla ucuz toplu konutlar kazandırıldı. Lakin bundan 15 yıl öncesi yeri belirlenmiş, kuraları çekilmiş olan TOKİ konutları belirlenen arazinin sit alanı diye itiraz edilmesi üzerine yapılamamış ve o günden bugüne bir daha somut bir adım atılamamış. Şimdi biz bu göreve talip olduğumuz zaman seçim vaatlerimizin en başına bu konuyu getirdik ki ilçemiz için hayati önem taşıyan bir meseledir. Biz Allah’ın izni, halkımızın da destekleri ile 3 gün sonra muzaffer olup görevi devir aldığımızda ilk ziyaretimizi sizin bakanlığınıza yapacağız. Şimdiden randevumuzu istiyoruz. Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye selamlarımızı, dileklerimizi iletmenizi ve bu konuda bizlere yardımcı olmanızı hasleten rica ediyoruz’ dedi.

Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu başkana dayı Sürmeli Yağcı’nın talebini dinledikten sonra, ‘Sayın milletvekilimiz ile buraya gelirken de istişare ettik. Isparta’nın nüfus bakımıyla en büyük ilçesi olan Yalvaç’ta TOKİ’nin hiç konutu olmamasına şaşırdım. Şimdi sizde en öncelikli talebiniz olarak bunu söyleyince bizimde sayın bakanımıza, TOKİ Başkanlığına bu talebinizi iletmemiz farz oldu. Allah’ın izni ile siz 31 Mart’ta Yalvaçlı kardeşlerimizden vizeyi alın ve kapımızı çalın. Bu işi en kısa yoldan çözeceğimize ben söz veriyorum’ cevabını verdi.

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinden Başkan Başdeğirmen’e ziyaret Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinden Başkan Başdeğirmen’e ziyaret

Haber Merkezi