Erdoğan, emeklilere yönelik bayram ikramiyesinde geçen yıla göre yüzde 50'lik bir artış yapıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Daha önce olmayan bayram ikramiyesini, bu uygulamayı getirerek emeklilerimize bayram sevinci yaşattık. Geçen sene emeklilerimizden gelen talepler doğrultusunda her bir emeklimize tek seferlik 5'er bin liralık ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik.

Ramazan Bayramı ikramiyelerini inşallah 2 ila 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız."

Yalvaç’ta Hasır Yakma Töreni Yalvaç’ta Hasır Yakma Töreni

Bu bilgilere göre; Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 2-5 Nisan tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor. Ramazan Bayramı'nın ilk günü ise 10 Nisan tarihine denk geliyor, bu yüzden emekli ikramiyeleri bayramdan önceki hafta hesaplarda olacak.

Kimler İkramiye Alacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar, şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

Haber Merkezi