Sağlık – Sen Isparta Şubesi, Konut İnşaatına Start Verdi! Sağlık – Sen Isparta Şubesi, Konut İnşaatına Start Verdi!

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Eski Roma Dönemine ait olduğu değerlendirilen aslan kabartmalı ve üzerinde yılan sarılı kadın figürü bulunan yaklaşık 1.50 cm boyutunda lahit mezar ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılık faaliyetlerini önlemeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Burdur ili Kemer ilçesinde 13.11.2023 tarihinde gerçekleştirilen operasyonel çalışma neticesinde;

Yapılan ikamet  aramasında;

         Eski Roma Dönemine ait olduğu değerlendirilen aslan kabartmalı ve üzerinde yılan sarılı kadın figürü bulunan yaklaşık 1.50 cm boyutunda lahit mezar ele geçirilmiştir.

         Ele geçen suç unsuru ürünler ile ilişkili olarak ilgili il birimindeki işlemleri sona erinceye kadar Burdur KOM Şube Müdürlüğü ve Burdur Müze Müdürlüğü yetkililerince muhafaza edilmek üzere teslim edilmiştir. 2863 Sayılı Kanunu Muhalefet suçu kapsamında (1) şüpheli şahıs hakkında ADLİ işlem yapılmıştır.

Isparta halkımızın Huzur ve Güven ortamında yaşamalarını sağlamak, vatandaşlarımızı suç ve suçludan korumak amacıyla Isparta Polisi olarak tüm birimlerimizle birlikte alanda hâkimiyeti sağlayarak, sokakta, uygulama noktalarında, eğlence mekânları/çevrelerinde, eğitim kurumları çevrelerinde zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmaktayız.

Değerli vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezi Hattına ve 0.505.318 32 44 numaralı Whatsapp ve BİP tabanlı iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgi ve alakaya teşekkür ediyoruz, iletilen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu Ispartalı hemşehrilerimizin bilgisine sunuyoruz” denildi.