Isparta'da yolun karşısına geçerken motosikletin çarpması sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan üniversite öğrencisi Elif Metiner (20), tedavi gördüğü hastanede 10 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybetti. Elif Metiner’in ölümü, arkadaşları ve SDÜ camiasında derin üzüntü yarattı.

SDÜ'de “Fetih Yürüyüşü” SDÜ'de “Fetih Yürüyüşü”

SINIFINDA ANILDI

Elif Metiner, SDÜ Eczacılık Fakültesi'nde fakülte yönetimi, hocaları ve arkadaşları tarafından anıldı. Elif Metiner'in sınıfında düzenlenen anma etkinliğine Dekan Prof. Dr. Mustafa Yıldız, öğretim üyeleri ve arkadaşları katıldı. Elif Metiner'in fotoğraflarının konulduğu sırası karanfillerle donatıldı.

10 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Kaza, 1 Mayıs saat 23.30 sıralarında Süleyman Demirel Caddesi'nde meydana geldi. Uzman Çavuş Rıdvan Korkmaz'ın kullandığı 32 FJ 498 plakalı motosiklet, yolun karşısına geçmeye çalışan Elif Metiner'e çarptı. Savrulan Elif Metiner metrelerce sürüklenirken, motosiklet ise devrildi. Yaralanan Metiner, gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Isparta Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin ve böbreklerde kanama, kaburgalarda kırık olan Süleyman Demirel Üniversitesi Eczacılık Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Elif Metiner, yoğun bakımda tedaviye alındı. Ancak Metiner, kazadan 10 gün sonra hayatını kaybetti.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Elif Metiner'in cenazesi, önceki gün memleketi Muğla'nın Fethiye ilçesi Karadere köyünde toprağa verildi. Elif Metiner'in ölümünün ardından gözaltına alınan motosiklet sürücüsü Rıdvan Korkmaz ise 'taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan tutuklandı.

Haber Merkezi

Editör: Özge Çelik