İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Cumhurbaşkanı Müjdesi: 10.201 TL Karne Hediyesi!

Isparta Fatih Mahallesi'nde Kavga: Gençler Karşı Karşıya Geldi Isparta Fatih Mahallesi'nde Kavga: Gençler Karşı Karşıya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), son dakika bir duyuru yaparak okullarda karne sevinci için tarih belirledi. Takdir Teşekkür hesaplama ekranı da açıldı. Başarılı öğrencilere ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Başarı Teşvik Programı kapsamında devlet, 10.201 TL karne hediyesi verecek.

Öğrenciler, Eylül ayında başladıkları derslerde aldıkları notlarla takdir ve teşekkür almaya hak kazanacaklar. Başarı Teşvik Programı kapsamında, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar destek verileceği belirtildi. Yükseköğretim öğrencileri ise net asgari ücret kadar dönem arasında başarı desteği alacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretin 17.002 TL olduğunu açıklarken, bu rakam üzerinden hesaplanan yüzde 60 oranındaki destekle başarılı öğrencilere 10.201 TL ödül verilecek. Bu uygulama ile öğrencilere motive olmaları ve başarılarını sürdürmeleri için ekonomik bir teşvik sağlanmış olacak.

B Asari Tesvik Prorgami