Tarım Cebimde” İle 3 Adımda Kurbanlık Sorgulama Tarım Cebimde” İle 3 Adımda Kurbanlık Sorgulama

Isparta’da K.U., kendisini banka görevlisi olarak tanıtan şahsın yönlendirmesiyle banka hesaplarından 94.680 TL parasının başka banka hesaplarına transfer edildiğini belirterek şikâyetçi oldu.

Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “04.04.2024 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından alınan müracaatta müşteki K.U. isimli şahıs kendisini telefon ile arayarak banka görevlisi olarak tanıtan şüpheli şahsın yönlendirmeleriyle banka hesaplarından 94.680 TL parasının başka banka hesaplarına transfer edildiğini belirterek şikâyetçi olmuştur.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince ivedi olarak ilgili banka görevlileri ile yapılan görüşmeler sonrası müştekinin hesabından transfer edilen 94.680 TL tutara bloke konulması sağlanmış ve vatandaşımızın mağdur edilmesinin önüne geçilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikata başlanılmış olup şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması için gerekli çalışmalar devam etmektedir.

Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluların yakalanmasını sağlamak için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur” denildi.

Haber Merkezi