Aracın ön kaputunda yolculuk yaptı Aracın ön kaputunda yolculuk yaptı

Kendisini polis olarak tanıtan kişinin yönlendirmesiyle banka hesabından başka hesaplara 115 bin TL aktarıldığını fark eden Y.D., polise başvurarak şikayetçi oldu.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “06.06.2024 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından alınan müracaatta; müşteki Y.D. isimli şahıs GSM hattı üzerinden arayan ve kendisini polis olarak tanıtan şüpheli şahsın yönlendirmeleriyle banka hesaplarından 115.000 TL parasının başka banka hesaplarına transfer edildiğini belirterek şikâyetçi olmuştur.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince ivedi olarak ilgili banka görevlileri ile yapılan görüşmeler sonrası müştekinin hesabından transfer edilen 100.000 TL tutara BLOKE konulması sağlanmış ve vatandaşımızın mağdur edilmesinin önüne geçilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikata başlanılmış olup şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması için gerekli çalışmalar devam etmektedir.

Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluların yakalanmasını sağlamak için ekiplerimiz çalışmalarına devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla sunulur” denildi. 

Kaynak: Haber Merkezi