Ticaret Bakanlığınca alınan karar gereğince Berberler, Kadın Kuaförleri ve Güzellik Salonunda hafta tatili uygulaması 1 Temmuz itibariyle başladı. Buna göre ilimizde  erkek berberi ve güzellik merkezleri Pazar, bayan kuaförleri Salı günleri kapalı olacak. İşletmeler saat 22.00’a kadar açık kalabilecek.  Isparta Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Demiralay, 2005 yılından bu yana oda üyelerinin talebi ve fikir birliğiyle haftada bir gün tatil uygulamasının zaten olduğuna dikkat çekti. Demiralay,  uygulamanın  Berber ve Kuaförler Odası gözetiminde ilde sağlıklı bir şekilde sürdürüleceğini, merdiven altı diye tabir edilen işlemlere kesinlikle izin verilmeyeceğini, üyelerinde zaten bu konuda duyarlı olduğunu ifade etti.  Demiralay, Ticaret İl Müdürlüğü’nce önümüzdeki günlerde denetleme yapılacağını da kaydetti.         

Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor

Demiralay “Uygulamayla berber, kuaför ve güzellik salonu işletmeci ve çalışanlarının en azından haftanın bir günü dinlenme ve sosyalleşmelerine imkân tanımış; bu sayede zihin ve beden sağlıklarının korunmasına, motivasyon, performans ve hizmet kalitesinin artmasına ve daha da önemlisi aile bağları ile toplumsal bağların güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Söz konusu tatil hakkının tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacak olması haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramalarını da engellenecektir’ dedi.

Muhabir: Özge Çelik