Isparta Belediyesi, Ispartalıların huzurlu ve güvenli bir ortamda Ramazan Bayramı'nı geçirmeleri için şehir genelinde gerekli tüm tedbirleri aldı.

Toplu ulaşım araçları bayram süresinde ücretsiz hizmet verecek; Ispark’a ait otoparklar ise arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz olacak.

Isparta Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı’nın şehirde sorunsuz geçmesi için gerekli tedbirler alındı.

TOPLU ULAŞIM BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Isparta Belediyesi, vatandaşların bayram ziyaretlerini otobüs kullanan vatandaşlarıın rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yaptı. Toplu ulaşım araçları, bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günü ücretsiz olacak.

OTOPARKLAR AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Isparta Belediyesi bünyesinde hizmet veren tüm kapalı otoparklar ile yol üzeri ve açık otoparklar arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

MEZARLIKLAR BAYRAM ZİYARETLERİ İÇİN HAZIR

Vatandaşların mezar ziyaretlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarını yapan, güvenlik tedbirlerini artıran Belediye, bayram süresince hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verecek.

Bayram öncesi şehir merkezinde kapsamlı temizlik çalışmaları başlatan temizlik ekipleri, çalışmalarını bayramda da sürdürecek.

İTFAİYE NÖBETTE

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek Isparta Belediyesi İtfaiyesi, İstasyonları çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri afetlerle ilgili ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirebilecekler.

SU VE KANALİZASYON 24 SAAT GÖREV BAŞINDA

Isparta Belediyesi ISOT Müdürlüğü, şehir genelinde bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler.

Eğitim Bir – Sen yetkili sendika oldu Eğitim Bir – Sen yetkili sendika oldu

ZABITA BAYRAMDA MESAİYE DEVAM EDECEK

Isparta Belediyesi Zabıtası da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili boyunca Otogar ve Trafik Zabıtası 24 saat hizmet verirken; şehir merkezindeki Zabıta ekipleri 09.00-23.00 arası hizmetlerini sürdürecek. Zabıta ile ilgili şikâyetler için Alo 153 ve 0 246 211 61 11 no’lu telefon aranabilecek.

ACİL MÜDAHALE EKİPLERİ HAZIR

Isparta Belediyesi, bayram süresince yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi ile de hizmet verecek.

Vatandaşlar, bayram süresince belediye birimleri ile ilgili şikâyetlerini 0 246 211 61 11 veya Alo 153 no’lu telefona bildirebilecek.

Haber32-Ali Rıza Cesur

Kaynak: igf