Uluborlu'da Yaklaşan Kiraz Hasadı İçin İşçi Bulmakta Zorlanılıyor Uluborlu'da Yaklaşan Kiraz Hasadı İçin İşçi Bulmakta Zorlanılıyor

Isparta’da sanayiciüniversite işbirliği ile ekonomiye ciddi bir katkı sağlayacak proje geliştirilecek.

Isparta Deri İhtisas Karma Organize Sanayi Bölgesi ikinci etap alanına yatırım yapan yatırımcılar ile kurulacak konsorsiyum ortaklığı, Isparta’nın dünyaya açılan sanayi bölgesi olmasını sağlayacak. Teknik destek bilgi birikimini Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi sağlayacak. Sanayici ve üniversite iş birliği ile Organize Sanayi Bölgesi ikinci etap kamulaştırma sürecinde aracın tasarımı, prototipi parçaları, konsorsiyum ortaklarından hangi firmaların üreteceği belirlenerek hayata geçirilecek.

Isparta Deri İhtisas Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Marulcu, Isparta’ya ivme katacak olan bu proje ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ispartamıza katma değeri yüksek bir proje kazandıralım dedik. Güzel olan, buradaki sanayicilerin hepsinin de tamam demesi. Proje ile ilgili ön araştırmalarımızı yaptık. Bununla ilgili Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitemiz de bununla ilgili bize teknik destek verecek. Kamulaştırma için bütün kararlarımız var. Altyapısını da organize sanayi bölgesi yönetimi olarak biz yapacağız. Sadece yer sahibi vatandaşlarımızla birlikte anlaşma olacak. İnşallah muvaffak oluruz. Biz niyet ettik. Rabbim nasip ederse Isparta’mıza böyle bir yatırım kazandıralım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Marulcu, katıldığı televizyon programında projenin detaylarını paylaştı:

Özge Çelik