Cennet şehir Isparta’mızın,  spor tarihindeki önemli ve  anlamlı spor  yatırımlarından olan ve 32 trilyonluk pastanın en büyük dilimi FATİH SPOR KOMPLEKSİ 13.Kasım.2023 pazartesi günü saat 14.00’de  şahane törenlerle hizmete açıldı. Ne kadar övünsek, gurur duysak azdır diyoruz.

     Isparta’da yaşayan bir fert olarak, spor ve futbolla uğraşan bir spor insanı olarak Fatih spor kompleksinin  tüm üniteleriyle  gurur duyduk  ve çocuk-ergen-genç nesillerimizin bu spor tesislerinde spor yaparak her türlü bağımlılıklardan kurtularak,  spor hayatımıza büyük  katkıda bulunacaklarına olan inancımızın tam olduğunu belirtiyor,  emeği geçen  herkese teşekkür ediyoruz.

     UEFA standartlarında sentetik çim saha, 1000 kişilik tribünü, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu ve amatör spor evi projelerinin 25 bin m2’lik bir alan  üzerinde  HAYALDEN, GERÇEKLERE  dönüşünü görmek muhteşem bir duygu. 13 Kasım 2023 bunun için  unutulmaz günlerden biri. Her ne kadar 13 rakamını Amerikalılar sevmese de bizim için 13 Kasım unutulmaz ve tarihi bir gün, tüm  Isparta için.

Neler mi yaşandı. Anlatalım efendim.

Açılış öncesi ISPARTA BELEDİYESİ OYUN TIRI- GENÇLİK OTOBÜSÜ, çocuk ve gençlerimizin eğlenmeleri için kurulan zıp zıp’lar ve langırt oyunları büyük ilgi gördü.  

Açılış ise  saat 14.00’de gerçekleştirildi. Yüzme havuzu ve  KAPALI SPOR SALONUNDAKİ  faaliyetlerden sonra stat açılışına geçildi,  konuşmalar yapıldı.  Valimiz Aydın Baruş’un “Spor, beşikten mezara kadar bizlere lazım olan bir alan” sözleri çok anlamlıydı. 

Kıdem Tazminatında Büyük Değişiklikler Olacak Kıdem Tazminatında Büyük Değişiklikler Olacak

   Duadan sonra kurdela kesilerek, İSTANBUL’DA  K.M. Arnavutköysporu 0-1 yenip,  yeni bir zafer kazanan  ilimize 3 puanla   dönen  ISPARTA 32 SPOR TAKIMI FUTBOLCULARI ve teknik direktör Hakan Hayati KARACA’nın da katıldığı toplu fotoğraf çekiminden sonra  gösteri maçı oynandı.   15’er dakika oynanan dostluk maçını  eski kurt hakemlerimizden, faal futbol  gözlemcimiz  Musa Kaynak-Hikmet Telli ve Mustafa Sağdıç hocalarımız yönettiler.

Valimiz Aydın Baruş ile Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in takımlarında Vekillerimiz Osman Zabun, Hasan Basri Sönmez, Daire müdürleri, il başkanları, eski futbolcular - futbol emektarları yer aldı ve maç 2-2 sona erdi. (Vali Aydın Baruş ve Belediye başkanı  Şükrü Başdeğirmen 1’er penaltı atışlarını gole çevirdiler.) Statta büyük alkış tufanı koptu.  Diğer golleri ise Cumhuriyet Başsavcımız Dr.Aydın Turan ve Abdullah Çobankaya attılar. İlginç olan şu. Maçta penaltı pozisyonları için VAR uygulamasına da  gidildi ve (Var hakemi Sümeyra Gökmen) her iki pozisyonda da penaltı kararında Musa hocaya telkinde bulunduğu gözlendi.

Söz konusu  maçta Fatih  mahallesi muhtarı Osman Başpınar sakatlanarak oyundan çıktı. Ve yeni sahanın, sakatlanan ilk gazisi oldu.

Ispartaspor kulüp başkanı Gültekin Özdemir ile  MHP il başkanı Önder Topçu  maçtaki çalım ve olumlu paslarıyla  dikkat çeken isimler oldular. 

Maç sonu Belediye Başkanı Şükrü başkan, gösteri maçında giydiği formayı havaya atarak çocuklara armağan etti (formayı Kadir Boylu 8. Sınıf öğrencisi Süleyman Taki Özsoy kaptı ve başkana teşekkür etti)  daha sonra ise  törene katılan tüm çocuklara tükenmez kalem dağıtma alışkanlığını yerine getirdi ve Salı günü 13.30’da ( Mahalle muhtarları öncülüğünde)  Isparta belediyesine gelecek  çocuklara futbol-voleybol - basketbol topu vereceklerini söyledi. Çocuklar ise “BÜYÜK BAŞKAN. ŞÜKRÜ AMCA.   ŞÜKRÜ AMCA”  tezahüratlarıyla teşekkür ettiler.  

Bu  tarihi işin  özeti şudur.

Şehrin anası babası konumunda olan Isparta belediyesinin başında bulunan seçilmiş kişi, spor aşığı  Şükrü Başdeğirmen bugünümüz ve geleceğimiz için ön ayak olduğu spor tesisleriyle ilimizin çok  büyük ihtiyacına cevap vermiştir. Her şey bitti mi hayır. Elbette ihtiyaçlar hasıl oldukça spor tesislerine yine  ihtiyaç duyulacaktır.

 Yeni bir stat projesi gibi… Başka başka mahallelerimizde  yeni yeni yüzme havuzları gibi… Yepyeni semt sahaları, spor tesisleri   gibi…  

Emre mahallesi ve Fatih mahallesine kazandırılan spor ve sosyal tesisler ilimizin  spor yatırımlarındaki  ihtiyaç ve boşluğu bugün için  doldurmuştur. Gençlerimiz, aileleriyle birlikte  gece gündüz verecekleri emeklerle bu spor tesislerini yaşatacaktır. Buna eminiz.

Obezlikten ve her türlü bağımlılıktan kurtulmanın yolu spor yapmaktan geçiyor  çünkü. Ve yeni nesil, QI yüksek olan,  Z kuşağı ve sonrakiler bu işin bilinci içindeler.

NE  ANLAMLAR MI  ORTAYA ÇIKTI ?

Açılış töreninde görülen manzara ve muhteşem  görüntüler, şu gerçeği  ortaya çıkardı.

Mülki amiri-siyasetçisi,  sağcısı-solcusu, milliyetçisi-ülkücüsü, yaşlısı-genci, ihtiyarı-engellisi, fakiri-zengini, tahsillisi-cahili,   yetkilisi-yetkisizi,  7’den 77’e herkesin (SPOR ÇATISI)  altında bir araya gelerek tek yürek olabilmesidir.  Gurur verici olan olay,  budur.  

Bu tabloyu Şükrü Başdeğirmen’in bütünleştirici, spora verdiği özel  önem ve  özellikleri ortaya çıkarmıştır. Takdir edilen ve takdir edilecek olan  yönü budur.

Isparta’yı kazananlar ligine çıkarma savaşı veren başkanımıza  tebriklerimizi sunuyoruz. Spor medyasının naçiz bir neferi olarak “Isparta Belediye başkanımız  Şükrü BAŞDEĞİRMEN’İ, yaşanabilir şehrimiz  ISPARTA’mızda  SPOR BİLİR KİŞİSİ “ ilan ediyoruz. İtirazı olan var mı?

Büyük mutasavvuf,  Hz. Mevlana ne diyor bakınız.

“SANAT, ustasız öğrenilemez.” Nokta.

                                                                    Saygılarımızla.